˛˛
Rybak 3   ----   50 m do plazy   ----  naijlepsze ceny

Home
Homepage(D)


Tradycje wsi rybackiej (są tu jeszcze domy z XVIII wieku) są nadal kultywowane przez kilku rybaków, którzy przy dobrej pogodzie codziennie sprzedają ryby prosto z kutrów. Na przełomie XIX i XX wieku powstał tutaj zakład kąpielowy a Niechorze stało się kurortem nadmorskim. 

 Między Rewalem a Niechorzem, na odsłoniętym, „lazurowym“ wybrzeżu klifowym  trenują  paralotniarze

Dla tych, którzy wolą nie wznosic się w obłoki, wygodniejsza będzie przejażdżka kolejką do sąsiedniego Rewala lub Trzęsacza albo  przejażdzka małym stateczkiem pasażerskim w morze lub wzdłuż wybrzeża. Dla amatorów mocnych wrażeń ratownicy WOPR organizują wyprawy w morze „na bananie“.W sezonie kursują po Niechorzu rowery, ryksze i inne pojazdy na kółkach, które można pożyczyc. Ruch samochodowy jest tutaj zredukowany i mozna również z dziecmi pedałowac do woli.Do tradycji należy w Niechorzu wyjście na betonowe molo na zachód słońca. Tam też pod koniec sezonu ma miejsce ogromny fajerwek, a na plaży  koncerty atrakcyjnych zespołów.

Na molo lub nad rzeczką Liwią wędkarze konkurują z kutrami rybackimi.

Corocznie odbywa się też, raczej na początku lata, turniej piłki plażowej

W najbliższej okolicy można wziąc lekcje jazdy konnej a także rano wybrac się w grupie  na przejażdżkę po plaży.

W Niechorzu i w pobliskiej Pogorzelicy  skorzystac z usług kosmetycznych, masaży i zabiegów kuracyjnych.


Niechorze

Niechorze to dawna wieś rybacka, położona częściowo między Bałtykiem a jeziorem Liwia Łuża. Wraz z Pobierowem, Rewalem, Pogorzelicą tworzy kompleks wypoczynkowy Wybrzeża Gryfickiego i należy admnistracyjnie do woj.Zachodniopomorskiego i gminy Rewal
Główną atrakcją jest oczywiście kilometrami ciągnąca się piękna plaża a także zabytkowa, bo z 1866 roku,  latarnia morska. Stoi ona na  wyniosłym klifie, nad morzem i ma 45 metrów wysokości.   Latarnia jest dostępna codziennie, warto wspiąc się (203 kręte schodki) na sześcioboczną wieżę widokową i podziwiac przepiękną panoramę na morze, plazę, Niechorze, jezioro i sąsiednie miejscowości.

Kolej Wąskotorowa z odrestaurowanymi parowozami i wagonami. Do dziś funkcjonuje lokalna kolejka. W 1992 roku uruchomiono specjalny pociąg turystyczny "Ciuchcia - Retro - Ekspres". Składa się on ze specjalnie przystosowanych do jazdy turystycznej, odkrytych i półodkrytych wagonów.

Dom Rybak 3, Ceny
Niechorze
Latarnia
Ciuchcia
Muzeum

          
info@baltyk.net
 .
.
 .

.

.
.
 

         Ania Labucka-Buttenschön    Eckhard Buttenschön                                   ul. Pomorska 5    72-350 Niechorze                                           tel. 091 3863062    kom. 783 368006