Rybak 3   ----   50 m do plazy   ----  naijlepsze ceny

Home
Homepage(D)


 

... dobrze że nie w Niechorzu


W Niechorzu, w starej chacie rybackiej, znajduje się również interesujące, choc niewielkie Muzeum Rybołóstwa, gdzie nawet zupełnie „nieświadomi“ mogą nauczyc sie rozróżniac flądrę od rekina:

Flądra letnia Flądra letnia różni się od flądry zimowej kształtem jej pyska, który jest większy i z zębami. Jest to ryba drapieżna która żywi się mniejszymi rybami. Z wyglądu i zachowania jest bardzo podobna do bałtyckiej. storni.  Jest to ryba którą łowi się przez całe lato w płytkich wodach ( 3 do 20 metrów), wybrzeża a szczególnie na zatokach morskich. Najlepszą przynętą jest żywa rybka, którą ciągnie się po dnie w dryfcie. Flądra letnia dorasta do 9 kg.
 

Rekin mako

Chyba, tak myślę, każdy wędkarz i rybak wybierający się na połów rekinów, ma na myśli tylko jeden gatunek rekina – mako. Waleczność granicząca ze wściekłością wespół z siłą to cechy, które zwielokrotniają zainteresowanie fishermenów gatunkiem mako. Gdy mako zostanie zacięty haczykiem i poczuje ból, rozwścieczony potrafi wyskoczyć do 4 metrów ponad powierzchnię wody. Jego agresywność można poskromić jedynie strzelbą; strzał z pistoletu jest najskuteczniejszą formą uśmiercenia. Tylko niedoświadczony wędkarz odważyłby się na wyciąganie go z wody na żywo. Rekin ten jest też bardzo doceniany za jego wartość smakową i odżywczą.
Gatunek rekina mako dorasta do 450 kg .

Dom Rybak 3, Ceny
Niechorze
Latarnia
Ciuchcia
Muzeum
 
 
mailto:
info@baltyk.net
 
 

 

 

 

 

         Ania Labucka-Buttenschön    Eckhard Buttenschön                                   ul. Pomorska 5    72-350 Niechorze                                           tel. 091 3863062    kom. 783 368006